Okul Kütüphanelerine Diyanet Yayınları Köşesi Kuruldu

İl Müftülüğü ile TDV Giresun Şubesi iş birliğinde okullarda oluşturulan 'Diyanet Yayınları Köşesi' öğrencilerin istifadesine sunuldu.  

PAYLAŞ

İl Müftülüğü tarafından 4-6 yaş grubu Kur’an kursları, ilkokul, ortaokul ve lise kütüphanelerine Diyanet Yayınları köşesi kuruldu. 
"Hediyem Kitap Olsun" kampanyası kapsamında 3’üncü Diyanet Yayınları Köşesi Çaldağ Şehit Adnan Bahat Ortaokulu’nda oluşturuldu. 
Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Kolları organizesinde gerçekleştirilen programda, gençlerin geleceğe hazırlanmasına katkı sunulması ve sahih kaynaklardan dini bilgiyi öğrenmeleri amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından titizlikle hazırlanan ve okul kütüphanelerinde bulunması tavsiye edilen farklı eserler, kütüphanelerdeki yerlerini aldı. 
Programda konuşan İl Müftüsü Ramazan Topcan, “Sevgili Öğrenciler!  Giresun İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Giresun Şubemizce; “Hediyem Kitap Olsun” kampanyası kapsamında bugün okulunuz kütüphanesinde Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından oluşan kitaplık kurduk. Kitaba dikkat çekmek amacıyla Türkiye Diyanet Vakfı olarak, farkındalık oluşturmak istedik. 
Sevgili Gençler! Kitabı ve muallimi olmayan toplum, terakki edemez. Böyle bir toplumda hayal dünyası gelişemez, yetenekler körelir. Kitap, insan ruhunu özgürleştirir, insanın cesaretini arttırır. Kitap, insanın kendine olan güvenini artırır. Bugün siz değerli öğrencilerimize en büyük hediyemiz kitaplarımızdır. Bunları size emanet ediyorum.” dedi. 
Vatandaşların ve öğrencilerin bilgi birikiminin artması, okuma alışkanlığının kazandırılması için çalıştıklarını ifade eden Müftü Topcan, “İlimizdeki ilkokul, ortaokul ve liselere, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı 4-6 yaş Kur'an kurslarına, Diyanet Gençlik merkezlerine, yatılı hafızlık Kur’an kurslarına, cezaevlerine, çocuk evlerine, çocuk destek merkezlerine ve hastane gibi kurumların kütüphanelerine Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarından temin edilecek kitaplarla destek oluyoruz. Katkı sunan, emek veren tüm hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 
Müftü Topcan, okulda sınıfları gezerek öğrencilerle bir süre sohbet etti ve kitap hediye etti. Kitap dağıtımı programına TDV Giresun Şubesi Kadın Kolları Başkanı Nihal Kasap ve TDV gönüllüleri katıldı.  

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN