Öğrenciler ve Kütüphaneler İçin 'Hayır Çarşısı' Kuruldu

Giresun İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Giresun Şubesi iş birliğinde 'Hediyem Kitap Olsun' kampanyasına destek sağlamak amacıyla Hayır Çarşısı düzenlendi.

PAYLAŞ

Giresun İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Giresun Şubesi iş birliğinde “Hediyem Kitap Olsun" kampanyasına destek sağlamak amacıyla Hayır Çarşısı düzenlendi.
Kampanyaya destek sağlamak amacıyla düzenlenen Hayır Çarşısı’na vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler.
TDV Kadın Kolları organizesinde gerçekleştirilen etkinlikte hayırseverler, din görevlileri ve TDV gönüllüleri tarafından hazırlanan yöresel lezzetler Gazi Caddesi’nde satışa sunuldu.
Hayır Çarşısı’nın açılışında konuşan İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Giresun Şubesi Başkanı Ramazan Topcan, "Bismillah diyerek hayır çarşımızı vatandaşlarımızın hizmetine açtık. Elde edilecek gelirlerle ilimizdeki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik kitap desteğimiz olacaktır. İlimizde yapılacak olan kütüphane veya mevcut kütüphanelere kitap desteğinde bulunacağız." dedi.
Hayra vesile olmanın önemine değinen İl Müftüsü Topcan, "Bugün gördüğünüz, buz dağının görünen kısmıdır. Bu faaliyet yoğun bir gayret, hummalı bir çalışma, alın teri, samimiyet ve heyecanın ürünüdür.
Hayır çarşımıza katkı ve katılım sağlayan değerli dostlarımız başta olmak üzere Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Kolları Başkanı Nihal Kasap Hanımefendi’ye, Kur’an kursu öğreticilerine, TDV Kadın Kolları ve TDV gönüllülerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum." diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN