Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım'da Saygı ve Özlemle Anıldı

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümü münasebetiyle anma programı düzenlendi.

PAYLAŞ

Atatürk’ün ölümünün 85’inci yıl dönümü anma programı, 10 Kasım Cuma günü saat 08.50’de Giresun Valiliği önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı. Çelenk sunma töreni, Atatürk Anıtı’na Vali  Mehmet Fatih Serdengeçti tarafından çelenk konulması ile başladı. Akabinde Giresun Belediye Başkanlığı, BARO Başkanlığı ve siyasi parti il temsilciliklerinin çelenk sunumu gerçekleştirildi.

Anma programı, saat 09.05’te iki dakika boyunca çalınan siren sesleri eşliğinde gerçekleştirilen saygı duruşu ile devam etti. Valilik önündeki program, İstiklal Marşımız eşliğinde bayrakların yarıya çekilmesi ile sona erdi.

Çelenk sunma törenine; Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu ile askeri ve mülki erkân katıldı.

Vali Serdengeçti, tören sonrası “İstiklal Savaşımızın Başkumandanı ve Cumhuriyet'imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 85. yılında Atatürk Anıtı'na çelenk sunduk. Rahmet ve minnetle…” paylaşımında bulundu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN