Mezarlıklarda Bakım ve Temizlik çalışmaları Tamamlandı

PAYLAŞ

Giresun Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi en fazla ziyaret edilen yerlerden biri olan mezarlıklarda bakım ve temizlik çalışmalarını tamamladı.

Sorumluluk sahasındaki; Yeni mezarlık, Samanlıkkıranı mezarlığı, Cumhuriyet Mahallesi mezarlığı, Kayadibi mezarlığı, Seldeğirmeni mezarlığı, Kavaklar mezarlığı, Teyyaredüzü mezarlığı, Yalı mezarlığı, ve Çaykara mezarlığında ot biçme, ilaçlama, dezenfekte ve yıkama çalışmalarını bitiren ekipler mezarlıkları pırıl pırıl yaptılar.

Mezarlık ziyaretine giden vatandaşlar yapılan çalışmalardan son derece memnun kalırken, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve ekibine teşekkür ettiler.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada; “Mezarlık ziyareti yaparak, vefat edenlerimize dualar etmek, dinimizin bize vermiş olduğu önemli bir vecibe. Bu vesileyle mezarlıklarımızda bulunan tüm meftalarımıza Allah’tan rahmet ailelerine sabırlar dilerim.

Giresun Belediyesi olarak bayram öncesi mezarlıklarımızda ot temizliği, ilaçlama, dezenfekte ve yıkama çalışmaları yaptık. Tüm mezarlıklarımızda temizlik ve gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Bu konuda emeği geçen tüm personellerimize teşekkür ederim. Allah hepimizi sağlık ve sıhhatle Ramazan Bayramı’na kavuştursun.” dedi.

Diğer yandan, İçişleri Bakanlığı Genelgesi'ne göre mezarlık ziyaretlerine de kısıtlama getirildi. Ramazan Bayramında 23-26 Mayıs'ta sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olması nedeniyle mezarlık ziyaretleri bayramdan önce yapılıyor. Sadece bayramın birinci günü şehit yakınları valilik ve kaymakamlıklara başvurarak ziyaretlerini gerçekleştirebilecek.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN