Merkez İlçe Mahalle Muhtarları İle Toplantı

PAYLAŞ

Giresun Valisi Enver Ünlü, hayırlı olsun ziyaretleri kapsamında merkez ilçeye bağlı mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.
 
Toplantıda muhtarlarla tek tek tanışan Vali Ünlü, bu toplantıların amacının muhtarlarımızın sorumluluk alanlarına ilişkin sorunların çözümü olduğunu ifade ederek şunları kaydetti; “İlgili vali yardımcımız, ilgili birimlerimiz, asayişten sorumlu müdürlerimiz, amirlerimiz başta olmak üzere, sağlıktan eğitime, din hizmetlerinden tarıma kadar bütün sektörlerde mahallelerimizin eksikleri, ihtiyaçları, talepleri neler bunları dinleyeceğiz. Elimizden geldiğince devletimizin imkanları ölçüsünde, adil bir şekilde, mahallelerimiz arasındaki dengesizlikleri, eşitsizlikleri giderecek şekilde ihtiyacı olan mahallelerimize daha fazla mesai harcayarak, daha fazla imkan sağlayarak bu işi birlikte götüreceğiz. Toplantının en önemli konularının başında emniyet, asayiş ve güvenliği olumsuz etkileyecek metruk binalar geliyor. Sayın İçişleri Bakanımız bu konuda çok hassas. Metruk binadan kastım içerisinde kimsenin oturmadığı kapısı penceresi kırılmış, art niyetli insanların girebileceği ve beğenmediğimiz kötü işlerin yapabileceği mekanlardır. Bunlar için de gerekli çalışmaları hep birlikte yaparak bu sorunu da çözeceğiz”.
 
Vali Ünlü, yaklaşan Kurban Bayramı ve fındık hasat sezonu nedeniyle, ilgili kurum amirlerinden ve muhtarlardan, il dışından geleceklerle birlikte oluşacak nüfus yoğunluğuna yönelik koordineli olarak çalışmalar başlatılmasını isteyerek, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak kabul edilen Covid-19 virüsüne karşı alınan tedbirlere eksiksiz riayet edilmesini istedi. 
 
Valilik Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda muhtarların, talep ve şikâyetlerini dinleyen Vali Ünlü, ilgili kurum amirlerine, dile getirilen talep ve şikayetlerin incelenerek, gereğinin yapılması taliyatı verdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN