Merkez ilçe Akçalı Köyünde Etkinlik

Akcalı Köyü Kültür ve Dayanışma Derneğinin düzenlediği ve Giresunda bir ilk olan Sirke Yarismasina başvuruda bulunan 34 kişi arasından en güzel sirke belirlendi

PAYLAŞ

.İç İşleri  Bakanlığınca Desteklenen  "Akyoma Mutfağı " adlı proje kapsamında yapılan yarışmanın jüri üyeliği Gıda Mühendisi Giresun Üniversitesi Öğretim Görevlisi Engin AYDIN , Yesilgiresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Metin ÇAM, Halk Eğitim Merkezi Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Öğretmeni Semiha TOP tarafindan yapildi. Yarışma saat 14.00 da Dernek Başkanı Veysel AYDOĞAN'in açılış konuşması ile başladı. Jüri üyeleri değerlendirmelerini yaparken köy halkı Alparslan BODUR ve ekibi esliginde eğlenceli dakikalar geçirdiler.

Etkinlik boyunca köy kadınları tarafından yapilan pancar çorbası, gözleme, taş fırında yapilan mısır ekmeği ve çay ikramlarinda bulunuldu.

Yarışmanın sonucunda tüm katılımcılara katılım belgesi ve dereceye girenlere ödülleri verildi. Akcali Köyünde yapılan sirke yarışmasında yaptığı ev sirkesi ile Mustafa KARADAĞ 1. Leman NURBAKİ  2., Abdullah ÖZENÇ ise 3. oldular. Dernek Başkanı Veysel AYDOĞAN "Bu yarışmanın kazananı Akçalı Köyüdür" sözleriyle tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN