Kale'de Çalışmalar Devam Ediyor

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'nun talimatıyla birlikte yoğun bir bakım ve güzelleştirme programı uygulanarak yerli yabancı ziyaretçilerin büyük beğenisini kazanan Giresun Kalesi bölgesindeki çalışmalar kesintisiz devam ediyor.

PAYLAŞ

Başkan Şenlikoğlu'nun göreve gelmesiyle birlikte Kale'nin görünürlüğünü artırmak ve vatandaşların keyifle vakit geçirmeleri için aydınlatma sistemi, güvenlik kameraları, ot biçme ve çalılık alanları temizleme, Giresun yazılı totem tabela yerleştirme, korkuluk çalışması, yürüyüş yolu yapımı, bordür taşları boyama, yön tabelaları takılması, restoran ve seyir terası açılması gibi hizmetler yapılan Kale’de çalışmalar devam ediyor.

Bu kapsamda; Kale içerisinde bulunan şehitliğe uzanan yürüyüş yolu yapılan çalışmayla birlikte daha da sağlıklı ve modern hale getirildi.

Ziyaretçilerine eşsiz bir Giresun manzarası sunan şehrin seyir terası konumunda bulunan Kale’ye özel önem verdiklerini ve öncelikleri olduğunu belirten Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu: “Kale bizim tarihi değerimiz. Göreve geldiğimiz günden bugüne yaptığımız çalışmalar ile şehrimizin terası olan Kalemizi değeri hak ettiği görünüme kavuşturduğumuza inanıyoruz. Kalemizin güvenliğini de kontrolümüz altında tutuyoruz. Hemşehrilerimiz ve misafirlerimiz artık Kale’de daha huzurlu ve mutlu dakikalar geçiriyor. Bu da bizi son derece mutlu ediyor.” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN