İtfaiye Müdürlüğünden Üç Önemli Uyarı

PAYLAŞ

Giresun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, son günlerde havaların ısınmasıyla birlikte bahçe ve ormanlık alanlarda yangın riskinin yükseldiğini belirterek vatandaşları uyardı.

Sıcak havayla kuruyan otlar ve yaprakların küçük bir kıvılcımla tutuşmaya elverişli hale geldiğini belirten itfaiye yetkilileri, vatandaşlardan da bu duruma karşı çok dikkatli olmalarını istediler.

Yetkililer, bahçe ve orman içlerinde ateş yakmaktan kaçınılmasını, yakılması halinde ise kontrollü ve dikkatli olunmasını, ateş söndürülmeden yangın yerinin terk edilmemesini isteyerek, mangal, sigara ve rastgele atılan şişelerin de orman yangınlarına davetiye çıkardığına dikkat çektiler.

İtfaiye yetkilileri ayrıca, araç parklarında şehir içerisinde sıkıntı yaşandığını belirterek: “Yangın durumlarında olay yerine ulaşmakta sıkıntı yaşanıyor. Sürücüler sadece küçük araçların geçebileceği alan bıraktığı için itfaiye araçları olay yerine zamanında ulaşamıyor. Hayati bir konu olduğu için bu anlamda sürücülerden anlayış bekliyoruz.” dediler.

Yetkililer, önemli bir konuda daha uyarı yaparak, ihbarda bulunan kişinin adres bildirirken daha dikkatli, daha anlaşılır, daha açık bir adres vermesinin yangına müdahaleyi çabuklaştıracağını bildirdiler.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN