İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgilendirme Toplantısı
- 03.10.2016 14:46
- Güncelleme: 03.10.2016 14:46
İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgilendirme Toplantısı, Merkez Toplum Sağlığı Merkezi Toplantı Salonunda Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fazıl Özden’in başkanlığında yapıldı.
Toplantıya; Müdür Yardımcısı Dr. Ünal Özek, Aile Hekimliği ve Toplum Sağlığı Şube Müdürü Kerim Süral, Bulaşıcı Hastalıklar, Çevre ve Çalışan Sağlığı Şube Müdürü Uzm. Dr. Elif Nur Köksal, Destek Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa Arduç, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanları ve Kurul Üyeleri katıldı.
İş Sağlığı ve Güvenliğinde hedeflerin çalışma ve sosyal hayatta bir “güvenlik kültürü” kavramının oluşmasını sağlamak olduğu dile getirildi, bunun bireyden tüm topluma eğitimle ve ilgili kanunlara uyumla oluşabileceği vurgulandı.
Toplantıda, Eylül ayından itibaren İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimlerinin yeniden tüm personele verilmesi ve Dış kurumlarla sözleşme yapılarak İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetlerinin yürütülmesi kararları verildi.