Güzelyalı Asfaltlanıyor

Bulancak'ın yeni gelişim ve konut alanı olarak son yıllarda öne çıkan Güzelyalı mahallesinde yol ve caddelerde başlatılan iyileştirme ve sıcak asfalt çalışmaları hızla devam ediyor.

PAYLAŞ

Bulancak’ın yeni gelişim ve konut alanı olarak son yıllarda öne çıkan Güzelyalı mahallesinde yol ve caddelerde başlatılan iyileştirme ve sıcak asfalt çalışmaları hızla devam ediyor.
 
Geçtiğimiz aylarda ana cadde ve ara sokaklarda sürdürülen yol iyileştirme çalışmaları son olarak Küçük Sanayi Sitesi ve Pazarsuyu iç köprü arasındaki cadde ile yine Pazarsuyu iç köprü- Galericiler sitesi arasındaki yolların sıcak asfaltla kaplanması çalışmalarıyla hızla sürdürülüyor. Her iki güzergahta başlatılan asfalt çalışmalarının hızla tamamlanması planlanırken, yeni yolların bölgenin trafik yükünü de önemli ölçüde rahatlatması bekleniyor.
 
Çalışmalarla ilgili bilgi veren belediye Başkanı Recep Yakar; “Güzelyalı mahallemiz hem sanayi ve ticaret alanı hem de konutlaşma açısından son derece hızlı gelişim gösteren bir bölgemiz oldu. Bu acıdan yoğun bir trafiğe maruz kalan bölgenin yıllardır iyileştirilemeyen yol kalitesi büyük sıkıntıydı. Bu sorunu çözmek için yaptığımız girişimler sonucu mahallenin tüm caddelerinde başlattığımız çalışmaları bitirme noktasına getirdik. Özellikle bölgenin trafik yükünü azaltacak, sahil yolu/Galericiler sitesi girişinden Pazarsuyu iç köprü bağlantı yolu, aynı zamanda Kovanlık-Aydındere yolunun yükünü de büyük ölçüde azaltacak bir yol olarak tamamlanmak üzere. Büyük bölümünde sıcak asfalt ve yol çizgileri tamamlandı. Kalan 300 metrelik kısmı da önümüzdeki günlerde tamamlanarak hizmete açılacak. Diğer önemli yolumuz ise darlığı ve çoğu yerinde kaldırımı dahi bulunmadığı için yıllarca ölümlü ve yaralamalı kazalarla gündeme gelen Küçük Sanayi Sitesi kavşağı ile Pazarsuyu iç köprü arasındaki güzergahtı. Bu yolumuzda da Cumartesi günü sıcak asfalt çalışmaları başladı ve önümüzdeki günlerde tamamlanarak burası da hizmete alınmış olacak. Bu yollarımızda kaldırım ve aydınlatma çalışmaları da hızla tamamlanacak ve halkımızın kullanımına sunulacaktır. Güzelyalı mahallemiz gerek altyapı gerekse yeni ve modern yollarıyla adına yakışır bir mahalleye dönüşecektir. İlçemize ve halkımıza hayırlı olsun”dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN