Giresun'da Off-Road Yarışları

PAYLAŞ

Vali  Harun Sarıfakıoğulları, 19 Ocak Pazar günü, Paşakonağı yaylasında düzenlenen ‘Karda Off-Road’ yarışlarına katıldı.

Kış aktivitelere kapsamında düzenlenen ‘Karda Off-Road’ yarışları, Giresun ili Bulancak ilçesine bağlı Bin 450 rakımlı Paşakonağı yaylasında doğa ve sporseverleri buluştururken, seyirciler Off-Road yarışlarını nefeslerini tutarak izledi.

Giresun Valiliği’nin himayelerinde, Bulancak Belediyesi ve Kovanlık Belde Belediyesi’nin katkılarıyla, Bulancak Dernekler Federasyonu (BUFED) tarafından organize edilen yarışlara; İstanbul, Ordu ve Giresun’da bulunan Off-Road Kulüplerinden yaklaşık 50 araç katılırken, yarışmanın startını ise Vali Harun Sarıfakıoğulları verdi.

VALİ SARIFAKIOĞULLARI: “BURADAKİ TEMEL HEDEFİMİZ TURİZM HAREKETLİLİĞİNİ SAĞLAMAK”

Giresun’da gelişmekte olan turizm altyapısının daha da geliştirileceğini kaydeden Vali Sarıfakıoğullar, 2020 yılı içerisinde 18 kilometrelik bir sıcak asfalt çalışması yapılacağını ifade ederek; “Bugün Paşakonağı yaylamızda Bulancak Dernekler Federasyonu ve Kovanlık Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği Off-Road müsabakaları için bir aradayız. Buradaki temel amacımız turizm hareketliliğini sağlamak. Bu nedenle emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Paşakonağı yaylamız baharı ile yazı ile çok güzel ama kışı ile de çok güzel. Bu güzelliği yaşamak isteyen binlerce kişi şu an Off-Road gösterileri için buradalar” dedi.

Yoğun bir sisin hakim olduğu pistte kara saplanan araçlar, hazırda bulunan iş makinaları tarafından çıkartılırken, Vali Sarıfakıoğulları da Off-Road araçlarından birine binerek alanda yaşanan heyecana ortak oldu. Pirazizli hemşehrimiz Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul Milletvekili ve TBMM İdari Amiri Hasan Turan ise pilot koltuğuna geçerek bizzat yarıştı.

Yerel sanatçıların, yöresel müzik dinletileri eşliğinde şenliğe dönüşen yarışlarda Vali Sarıfakıoğulları ve davetliler de oynanan horona eşlik ederlerken, katılımcılara ise yöresel pancar çorbası ve közde pişmiş patatesin ikram edildi.

Programa; Vali Harun Sarıfakıoğulları TBMM İdari Amiri ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, AK Parti Giresun Milletvekili Av. Kadir Aydın, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Muhammet Sevinç, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Bulancak Kaymakamı Ali İkram Tuna, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, Kovanlık Belediye Başkanı Harun Kalıntaş, Aydındere Belediye Başkanı Nuri Demir, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN