Giresun Sahil Şeridine Bisiklet ve Yürüyüş Yolu Yapılıyor

  Giresun Belediyesi  Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından şehrin Batı yakasındaki Hüseyin Restaurant ile Doğu yakasındaki Plajlar Bölgesi arasında kalan 9 kilometrelik sahil bandına uygulanacak olan bisiklet ve yürüyüş yolu çalışmaları devam ediyor.

PAYLAŞ

Yaklaşık 2 yıl önce 17 kilometrelik sahil şeridi boyunca tamamlanan ve büyük beğeni toplayan aydınlatma sisteminin ardından kullanıma sunulacak olan bisiklet ve yürüyüş yoluyla birlikte eşsiz güzellikteki şehir geçişi sahili daha konforlu ve hareketli hale gelecek.

Karayolları onaylı olarak start verilen beton zeminli projede bisiklet yolu mavi, yürüyüş yolu ise yeşil olarak renklendirilecek.

Proje kapsamında Karadeniz Sahil Yolu ile bisiklet ve yürüyüş yolu arasında 1,5 metrelik güvenlik amaçlı peyzaj düzenlemesi yapılacak olup, bisiklet yolu gidiş geliş 2 parkur, yürüyüş yolu ise tek parkur olarak uygulanacak.

Her kesimden tam not olması beklenen projenin kısa zamanda tamamlanarak vatandaşların kullanımına sunulması bekleniyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, belediye olarak göreve geldikleri günden bu yana şehre prestij kazandıracak projelere imza attıklarını ve sahil bölgesindeki tüm sosyal donatıları yenilediklerini kaydederek: “Vatandaşlarımızın bisikleti ile güvenli ve konforlu ulaşım sağlayabileceği bisiklet yolu projemizi hayata geçiriyoruz. Yayalarımız için de yürüyüş yolu ile Giresun’umuza yakışan bir sahil şeridi oluşturuyoruz. Giresun’umuza yakışır işler ve projeler yapmak için durmadan çalışıyoruz.  Bisiklet ve yürüyüş yolu projemiz şimdiden şehrimize hayırlı olsun.“ dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN