Giresun Müzik Dostları Derneğinden Ziyaret

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

Giresun Müzik Dostları Derneği Başkan Seher Erenel başkanlığında yönetim kurulu üyeleri Vali Harun Sarıfakıoğulları’nı makamında ziyaret etti.
 
Derneğin faaliyetleri hakkında bilgi veren Dernek Başkanı Seher Erenel, Vali Sarıfakıoğulları'nı 20 Ocak’ta yapılması planlanan “Türk Halk Türküleri” konserine davet etti. Başkan Erenel, “Giresun Müzik Dostları Derneği “ nin Giresun’un, bölgemizin ve ülkemizin geçmişten gelen kültürel mirası olan türkülerimizi korumak, gelecek nesillere aktarmak, şu anda kültür varlığımıza dahil olmaya devam eden türkülerimizi kayıt altına almak, miras olarak gelecek nesillere bırakmak, bölgemizde yaygın olan halk çalgıların unutulması önlemek, gençlerimin  türkülerimizi ve çalgılarımızı öğrenmesini sağlamak amacıyla kurulduğunu söyledi.
 
Derneğin önemli bir misyon üslendiğini söyleyen Erenel, açılacak kurslarla gençlerimize geçmişten bugüne kültürel mirası aktarması için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali Sarıfakıoğulları, ruhun gıdası olan müziğin, geçmişten günümüze aktarılan türkülerimizin, tekrar gün yüzüne çıkarılarak popüler hale getirilmesi, gelecek nesillere aktarılması için çalışan dernek yöneticilerine başarılar diledi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN