Giresun'da Fotoğraf Yarışması

Giresun'da Kültür ve Yaşam konulu fotoğraf yarışması devam ediyor

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

Giresun Belediyesi öncülüğünde, Giresun Gezgin Fotoğrafçılar Derneği (GEZFOD) ile Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFOD) işbirliğinde organize edilen ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) tarafından onaylı, “Giresun’da Kültür ve Yaşam” konulu fotoğraf yarışması devam ediyor.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, bu yıl birincisi düzenlenecek yarışma ile birlikte fotoğraf sanatına ilgiyi arttırmayı amaçladıklarını, Giresun’un tarihi ve turistik değerlerini farklı bakış açılarıyla ortaya çıkarmak istediklerini belirterek; “Giresun Belediyesi 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması; ilimizin doğal güzelliklerini tespit edip, geniş kitlelere ulaştırmak, bölgenin turizm potansiyeli hakkında farkındalık oluşturmak, Giresun’un tarihsel ve kültürel zenginlikleri ile sosyal yaşamını objektiflerle ortaya çıkarmayı hedefliyor. Bu yıl birincisini gerçekleştireceğimiz fotoğraf yarışmasını her yıl devam ettirmek istiyoruz. Fotoğraf çeken ve şartnameye uyan herkesi bu yarışmaya katılmaya davet ediyorum.” şeklinde bilgi verdi.

YARIŞMANIN AMACI
Fotoğraf sanatı aracılığı ile Giresun İl sınırları içerisindeki tarihi yapıları, doğal güzellikleri, Geleneksel Aksu Festivali’ni, ilimize ait kültürel öğeleri ve sosyal yaşamı en iyi fotoğraflarla ortaya çıkarmak, kente ait görsel bellek ve Giresun’un tanıtılması için arşiv oluşturmak ve fotoğraf sanatının gelişmesine katkı sağlamak.

YARIŞMA KRİTERİ
Yarışma, dijital (sayısal) kategoride, renkli ve siyah beyaz olmak üzere tek kategoride değerlendirilecektir. Yarışmaya belediye çalışanları, jüri üyeleri ve birinci derece yakınları hariç 18 yaş üzeri herkes katılabilecektir.


YARIŞMA TAKVİMİ

Yarışma Tarihi: 01.04.2017 – 15.04.2018 (Saat: 23.00) – (TSI)

Seçici Kurul Değerlendirmesi: 19.04.2018

Sonuç Bildirim Tarihi: 23.04.2018

Fotoğrafların Sergilenmesi: 18.05.2018

Ödül Töreni: 19.05.2018

ÖDÜLLER

Birincilik Ödülü: 4.000 TL

İkincilik Ödülü: 3.000 TL

Üçüncülük Ödülü: 2.000 TL

Can Akengin Özel Ödülü: 500 TL

Jüri Özel Ödülü (Drone Çekimi): 500 TL

Mansiyon Ödülü (3 Adet): 500 TL

Sergileme Ödülü (En Fazla 42 Adet): 100 TL

SEÇİCİ KURUL / JÜRİ

(Alfabetik Sıraya Göre)

Ahmet Yusufağaoğlu – (Giresun Belediyesi)

Ata Yakup Kaptan –  (Prof. Dr. OMÜ GSF)

Halil İbrahim Tutak – (Fotoğraf Sanatçısı)

Hamit Yalçın – (Fotoğraf Sanatçısı)

Ömer Yağlıdereli – (Fotoğraf Sanatçısı)

TFSF Temsilcisi – Abdullah Sezgin

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN