Giresun'da Dolmuş Ücretlerine Zam

Giresun Belediye Meclisi Eylül ayı ikinci toplantısını gerçekleştirdi.

PAYLAŞ

Giresun Belediye Meclisi Eylül ayı ikinci toplantısını gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu başkanlığında yapılan toplantıda komisyonlardan gelen raporlar görüşülürken, bazı maddeler karara bağlandı, bazı maddeler için ise komisyonların ek süre talebi kabul edildi.

Toplantıda şehir içi dolmuş kooperatifleri ve öğrenci servis kooperatiflerinin yolcu taşıma ücretlerine zam isteği ise belediye meclisi tarafından oy çokluğuyla kabul edildi.

Buna göre 6,00 TL olan şehir içi dolmuş ücreti 7,50 TL, 4,00 TL olan öğrenci ücreti ise 5,00 TL' ye çıkarıldı. Mecliste alınan karar gereğince Samanlıkkıranı, Kayadibi, Camili dolmuş taşıma ücreti ise siviller için 8,00 TL, öğrenciler için ise 5,00 TL olarak karara bağlandı.

Diğer yandan, mecliste servis ücretleri de yeniden belirlendi. Şehir merkezine öğrenci taşıma ücretleri ilköğretim okulları için 415,00 TL, liseler için 425,00 TL, Bulancak Anadolu Lisesi ile Keşap Anadolu lisesi için 520,00 TL, İlköğretim kreş ve anaokuluna giden öğrenciler için yardımcı personellerin ise belirtilen ilköğretim tarifesine ek 50,00 TL olarak uygulanması ise oy birliğiyle kabul edildi.

Bir sonraki toplantının ise 6 Ekim 2022 günü yapılması kararlaştırılarak oturum sonlandırıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN