Giresun'da Dolmuş Ücretlerine Zam

Giresun Belediye Meclisi Kasım ayı ikinci toplantısını yaptı. Toplantının açılışında konuşan Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu: '10 Kasım nedeniyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. Meclisimizin oturumunun 10 Kasım tarihine denk gelmesi bugünkü oturumu daha da anlamlı hale getirdi.' dedi.

PAYLAŞ

Giresun Belediye Meclisi Kasım ayı ikinci toplantısını yaptı.

Toplantının açılışında konuşan Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu: “10 Kasım nedeniyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. Meclisimizin oturumunun 10 Kasım tarihine denk gelmesi bugünkü oturumu daha da anlamlı hale getirdi.” dedi.

Daha sonra ise, komisyonlardan gelen raporlar oylanarak karara bağlandı. Bazı komisyonların ek süre isteği ise kabul edildi.

Şehir içi dolmuş kooperatiflerinin yaptığı taşıma ücretlerine zam talebi sonrası ise Plan Bütçe Komisyonunun hazırladığı rapor okundu ve oylanarak kabul edildi. Buna göre, şehir içinde 3,00 TL olan sivil ücret 4,00 TL’ye 2,50 TL olan öğrenci ücreti ise 3,00 TL’ye yükseltildi.

Ayrıca, Samanlıkkıranı, Kayadibi, Behsat ve Camili köyü ücretlerinin ise sivil 4,50 TL, öğrenci ise 3,00 TL olarak uygulanmasına karar verildi.

Bu arada yeni fiyatların Aralık ayı itibariyle uygulanması kararlaştırıldı.

Belediye Meclisinin bir sonraki toplantısının ise 12 Kasım Cuma günü saat 14.00’de yapılmasına karar verildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN