Giresun'a Gelen Depremzede Aileleri Ziyaret

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından yıkılan binaların enkazlarında arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

PAYLAŞ

Türkiye'yi yasa boğan ve binlerce can alan depremin ardından, sağ kurtulan vatandaşlar ise başka illere yerleştiriliyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu da eşi Meryem Şenlikoğlu ile birlikte deprem bölgesinden Giresun’a gelerek misafir edilen aileleri ziyaret etti.

Ziyaretlerinde ailelere geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Aytekin Şenlikoğlu ailelere gerekli yardımın yapılacağını bildirdi.

Başkan Şenlikoğlu: “Şu anda çok sıkıntılı bir süreç yaşanıyor. Vatandaşlarımız deprem bölgesinden şehrimize gelmeye başladı, bir taraftan da gelenlerin sayısı artıyor. Bizde depremzede vatandaşlarımızın yanında olmak istedik. Misafirlerimizin geldiğini öğrendiğimde gelip ziyaret etmek istedim. Çok şükür şu anda devletimizin koruması altındalar. İnşallah bu süreci birlikte atlatacağız. İnşallah bugünlerde gelip geçecek. Deprem yaralarını sarmak için tüm Giresun’umuz seferber oldu. Ben desteklerinden dolayı tüm hemşehrilerime teşekkür ederim. Afet bölgesinden tahliye edilen ve şehrimize gelecek olan depremzedelerimizi kucaklamaya hazırız.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN