Fiskobirlik Sıal Paris'te Yerini Aldı

Dünyanın en büyük gıda ve içecek inavasyon fuarlarından olan SIAL Paris 2022'de FİSKOBİRLİK'te yerini aldı.

PAYLAŞ

Dünyanın en büyük gıda ve içecek inavasyon fuarlarından olan SIAL Paris 2022’de FİSKOBİRLİK’te yerini aldı.

2 yılda bir gerçekleştirilen ve 119 ülkeden binlerce firmanın katıldığı fuara, dünyanın en büyük fındık üretici birliği olan FİSKOBİRLİK katılım sağlayarak ülkemizi temsil etti.

Fındık ve fındık mamülleri denildiğinde tüm dünyada bilinen markaların başında gelen FİSKOBİRLİK, SIAL Paris 2022 fuarında yine lezzetli ve inovatif ürünleriyle katılımcıların dikkatini çekmeyi başardı.

Fuara bizzat katılan FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, katılımcıların ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Bayraktar açıklamasında; “Pandemi sonrasında gerçekleştirilen ilk fuar olması nedeniyle bu yıl hem katılımcı hem ziyaretçi bazında ilgi oldukça yüksek. Ülkemizden de çok fazla firma fuarda yerini almış durumda. Biz de fındık ve fındık mamulleri üretiminde Türkiye’nin lider markası olarak geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda buradayız. Ülkemizi ve fındık üreticilerimizi gururla temsil ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Fındık üretiminde dünyada açık ara Türkiye’nin birinci sırada yer aldığını belirten Başkan Bayraktar, fındıklı mamuller üretiminde de birinciliği yakalamanın en büyük hedefleri olduğunu belirtti. Bayraktar; “Dünyada hammadde olarak üretiminde birinci sırada yer aldığımız fındıkta, nihai mamül üretiminde de lider olma yolunda çalışmalarımızı devam ediyoruz. FİSKOBİRLİK olarak sektörde yerli firmalar arasında bu projeksiyonla lokomotif olmayı sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu.

FINDIKLI MAMUL ÜRETİMİNDE İNOVATİF ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR

Bu yılki fuarın sloganın “Değişime Sahip Ol” olduğunu belirten FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, FİSKOBİRLİK’in son yıllarda üretim ve pazarlamada bu değişime fazlasıyla sahip olduğunu dile getirdi. Bayraktar; “Fuarın bu yılki teması esasında bizi fazlasıyla yansıtıyor. Son 15 yıl içerisinde bugün geldiğimiz nokta, üretim faaliyetlerimiz, pazarlama çalışmalarımız, ihracat rakamlarımız ve daha nicesi değişime ne denli sahip olduğumuzun esas birer göstergesi gibi. Ama bunu yeterli görmüyoruz. Ar-ge ve Ür-ge üzerine yoğun mesai harcıyoruz. Fındığın yaprağından zurufuna, kabuğundan içine kadar her bir organik materyalinin gıda alanında kullanılabilirliği ve bunlarla inovatif yeni ürünler ortaya çıkarabilmek için uzman ekiplerimizle birlikte çalışıyoruz. Bu doğrultuda ürün çeşitliliğimizi artırarak yeni pazar arayışlarımızı sürdürüyoruz. Tüm bu çalışmalarımızın olumlu sonuçlarını her geçen gün artırarak aldığımızı görmekten mutlu oluyoruz.” açıklamasında bulundu

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN