Ferrero Fındık'a Ödül

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

Ferrero Fındık, Değerli Tarım Uygulamaları kapsamında yaptığı Hastalık, Zararlı Tespiti ve  Entegre Etkin Mücadele Yöntemleri Yayımı Projesi ile  bu yıl Sürdürülebilir İnovasyon Ödülü’nün sahibi oldu.Ödülü Ferrero Fındık adına Ferrero Tarım Direktörü Ersin Arısoy aldı.  
Değerli Tarım Uygulamaları ile amaçlarının tarım reformuna katkıda bulunmak, üretimde kalite ve verimliliği arttırmak olduğuna dikkat çeken Arısoy, “Değerli Tarım uygulamalarımız ile 5 yılda 35 bin çiftçiye ulaştık. Sahada aralarında ziraat mühendisleri ve sosyal uzmanların bulunduğu 110 kişilik bir ekibimiz çalışıyor. Sosyal uzmanlar kadınlara ulaşarak mevsimlik işçilere yönelik iyi sosyal uygulamaları anlatırken ziraat mühendisleri fındık bahçelerini ziyaret ederek çiftçileri iyi tarım konusunda bilgilendiriyor.” dedi.
Arısoy şöyle devam etti: “Değerli Tarım uygulamalarında geleneksel yollarla yapılan  gübreleme, budama, ilaçlama, hasat ve kurutma işlemleri modern yöntemlerle gerçekleştiriliyor.  Uygulamaların bir kısmı maliyet barındırmayan zirai uygulamalar, bir kısmı da cüzi yatırım isteyen mekanik uygulamalar. Bu yatırım sadece birkaç yılda geri dönüş veriyor. 2017’nin başından beri sahadaki ekipler  ile 40 binden fazla fındık bahçe ziyaretinde bulunduk. Karadeniz bölgesinde 55 örnek bahçe oluşturuldu.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN