Eski Çöp Alanı Spor Kompleksi Olacak

PAYLAŞ


Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Giresun’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Giresun Belediyesi’ni  ziyaret etti.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu tarafından Belediye önünde çiçekle karşılanan Bakan Kasapoğlu, daha sonra başkanlık makamına geçerek, Başkan Şenlikoğlu ile bir süre görüştü.

Bakan Kasapoğlu, Giresun’da bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, yaşanan sel felaketi nedeniyle geçmiş olsun dileklerini iletti. Kasapoğlu, hükümetin spora ve sporcuya büyük değer verdiğini kaydederek, spor tesisleri anlamında Giresun’a önemli yatırımlar yaptıklarını ve bugün bu tesisleri inceleme fırsatı bulduğunu söyledi.

Başkan Şenlikoğlu yaptığı konuşmada: “Bakanımızı kendi şehrinde görmekten, ağırlamaktan büyük onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Bu vesileyle tüm hemşehrilerim adına kendilerine hoş geldiniz diyorum. Hükümetimiz tarafından Giresun’umuza spor alanında önemli yatırımlar yapılmaya devam ediliyor. 22 bin kişilik yeni stadyumumuz ve hemen yanındaki yeni yüzme havuzumuz tamamlanmak üzere ve yakında hizmete açılacak. Ayrıca, Spor Toto Teşkilatı’nın da katkılarıyla şehrimize dört adet semt sahası da yapılacak. Yine sanayi bölgemizde eski çöp alanının olduğu bölgeye basketbol tenis ve futbol sahası ile ilgili projelerimiz hakkında Sayın Bakanımıza bilgiler verdik. İnşallah sporla ilgili tüm tesislerimizi sporcu ve vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Ben Sayın Bakanımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

Ziyarette, Başkan Şenlikoğlu Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na içinde çeşitli fındık ürünlerinin bulunan hediye sepeti ve bir şilt taktim etti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN