Erol Köse'nin 20 Yıl Hapsi İsteniyor!

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

Ünlü menajer Siverek, ortak oldukları şirketi kendisinden habersiz üçüncü bir kişiye sahte evraklarla devrettiği gerekçesiyle Köse'ye 20 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Bülent Ersoy'un da menajeri olan Mehmet Fevzi Siverek, yapımcı Erol Köse ile ortağı olduğu şirketin kendisinden habersiz sahte belgelerle üçüncü bir kişiye devredilmesinden dolayı binlerce lira zarara uğratıldığını ileri sürmüş, Erol Köse ve şirketi devralan Cemil Ö. ile ilgili savcılık tarafından soruşturma başlatılmıştı. Yürütülen soruşturmada Erol Köse'nin 2011'de Beyoğlu 7. Noterliği'nde ortağı olduğu Komedi Ses Görüntü Hizmetleri Organizasyonu şirketini Mehmet Fevzi Siverek ile 25 bin TL karşılığında Cemil Ö.'ye devrettiği belirtildi. Mehmet Fevzi Siverek ise noterde yapılan satış sözleşmesindeki devreden bölümünde bulunan imzanın kendisine ait olmadığını, satıştan haberinin olmadığı için notere hiç gitmediğini ve satışın yapıldığı gün İstanbul dışında olduğunu ifade etti. Satış işlemlerini yapan Nevin H. ise ifadesinde Siverek'in satış belgesini bizzat kendisinin imzaladığını iddia etti. Erol Köse ise Komedi Ses Görüntü Hizmetleri Organizasyonu şirketini Mehmet Fevzi Siverek'in devretmek istediğini belirtti. Cemil Ö. isimli şahısla irtibatı kendisini kurduğunu kabul eden Köse, satış işlemini ise mali müşavir arkadaşı Cem A.'nın ofisinde gerçekleştirildiğini ve o tarihten sonra şirket ile herhangi bir bağı ve yetkisi olmadığı için suçlamaları kabul etmediğini ifade etti.

DOLANDIRICILIKLA SUÇLANIYOR

Yürütülen soruşturma sonunda Cemil Ö.'nün vefat etmesi nedeniyle hakkında takipsizlik kararı verilirken, Erol Köse satışını verdiği Ayhan Y., satışı usülsüz şekilde gerçekleştiren Noter Nevin H. ve satışın gerçekleştirildiği ofisin sahibi Cem A. hakkında "Şirket Yöneticilerinin Dolandırıcılığı" iddiasıyla 20 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Erol Köse, Nevin H., Ayhan Y. Ve Cem A. Önümüzdeki günlerde Ağır Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkacak.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN