Emür'den Zafer Bayramı Mesajı

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

PAYLAŞ

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

1071’de Malazgirt’te başlattığı şanlı yürüyüşünün ardından, 30 Ağustos’ta bu toprakları bize vatan yapan ecdadımızın son zaferin altına altın harflerle kanlarıyla, canları ve vatan aşkıyla isimlerini yazdırdığını ifade eden Başkan Emür, "30 Ağustos; Türk Milletinin tarihinde dönüm noktası sayılacak savaşların kazanıldığı şanlı zaferin bayramıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutanlığında kazanılan ve Kurtuluş Savaşımızın en önemli destanlarından olan bu büyük zaferin yıl dönümünü kutlamanın büyük heyecanı ve gururunu yaşıyoruz.

Türk Milleti ve Ordumuz; 30 Ağustos Zaferi İle her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bin yıllık vatanımızı parçalamak isteyenlere hak ettikleri cevabı en iyi şekilde vermiştir. Başkomutan Atatürk liderliğinde 30 Ağustos 1922'de kazanılan bu zafer, Anadolu'nun ebedi Türk yurdu olmasını sağlamıştır. Bu zafer tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde işgalci güçlere unutulmayan bir ders vererek bağımsızlığından ödün vermeyeceğini; sonsuza kadar var olacağını bütün dünyaya duyurmuştur.

Ülkemizin varlığı ve bağımsızlığı için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman ecdatlarımızı saygı, minnet, şükran ve rahmetle bir kez daha anıyor, vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN