Elektrik Sayaçları İçin Açıklama

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

10 YILLIK DAMGA SÜRESİ DOLMUŞ ELEKTRİK SAYAÇLARI YASA GEREĞİ

ÇORUH EDAŞ TARAFINDAN ÜCRETSİZ DEĞİŞTİRİLMEKTEDİR


Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğünden konu ile ilgilili şu açıklamalar yapıldı:

 Müşterilerine güvenli ve kaliteli enerji tedarikini amaç edinen Şirketimiz, hizmet kalitesi seviyesini yükseltmek amacıyla çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

30 Mart 2013 tarih ve 28603 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanununun Dağıtım Faaliyetleri başlıklı 7.bendindeki ‘‘Dağıtım sistemi kullanıcılarının elektrik enerjisi ölçümlerine ilişkin tesis edilen sayaçların mülkiyeti dağıtım şirketine aittir. Bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla mevcut kullanıcıların mülkiyetinde olan sayaçlar, işletme ve bakım hizmetleri karşılığı kullanıcılardan iz bedelle devralınır. Uygulamaya ilişkin usul ve esaslar Kurum tarafından çıkarılan yönetmelikle düzenlenir.’’ ifadesi gereği Dağıtım Şirketinin mülkiyetinde bulunan sayaçların bakım hizmetleri de Dağıtım Şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü olarak 3516 sayılı Ölçüler ve Ayarlar Kanunu gereği, il genelinde 10 yılık damga süresi dolmuş mekanik veya dijital sayaçlar Yüklenici personellerimiz tarafından değiştirilmektedir.

Gerek sayaç değişimi sırasında gerek daha sonra bu işlem için müşterilerimizden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

Müşterilerimiz, şüpheli bir durumla karşılaşılmaları halinde, 186 çağrı merkezimize ve bağlı bulundukları İlçe İşletme Şefliklerimize ihbarda bulunabilirler.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN