Dünya Meteoroloji Günü Kutlama Programı

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, 23 Mart Cuma günü Giresun Üniversitesi (GRÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi ile Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğünün ortaklaşa düzenledikleri "23 Mart Dünya Meteoroloji Günü" kutlama programına katıldı.
 
Güre Yerleşkesi Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda 23 Mart 2018 Cuma günü saat 14:00'da, gerçekleştirilen programda Saygı Duruşu ve istiklal Marşının okunmasının ardından Meteoroloji Genel Müdürlüğünün hazırlamış olduğu tanıtım filmi gösterildi.
 
Programda bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğulları, “Hayatımızı kolaylaştıran meteoroloji çalışanlarının ve meteorolojiyle yakından ilgili olan siz sevgili öğrencilerin Dünya Meteoroloji Gününü kutluyorum.  Bu hafta içinde bir gün arayla 21 Mart’ta Dünya Ormancılık Günü’nü,  22 Mart’ta da Dünya Su Günü’nü kutladık. Orman ve Su işleri Bakanlığı nezdinde bütün çalışanları kutluyor ve çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.  Meteoroloji teşkilatımız günlük hayatımızı doğrudan etkileyen ve kolaylaştıran bir yapıya sahip.  Meteorolojik sadece ulaşımda değil günlük yapacağımız açık ve kapalı alan etkinliklerinde, tarımsal ürünün korunması noktasındaki ön ikazlarda, gerçekten işimizi oldukça kolaylaştırıyor ve maliyetleri düşürüyor.  Maliyetlerin düşürülmesi noktasında bize çok ciddi kolaylıklar sağlıyor.   Ülkemizde yaklaşık 18 radarla bu işi yapıyoruz. Bütün ülkemizi 18 radar vasıtasıyla izliyoruz.  Yüzde 95’ler civarında tahminde isabet sağlıyoruz. Bu dünya standartlarının da üzerindedir. Bu nedenle teşkilatımızla gurur duyuyoruz. Yine bizde 29 noktadan sizlere, yararlanıcılarına bu verileri bu istasyonlar sayesinde kesintisiz olarak aktarıyoruz. Ayrıca internet üzerinden de belli uygulamaları indirerek bu verileri anlık olarak bu verileri an be an takip edebiliyorsunuz. Hem de meteoroloji radyosuyla ayrı bir hobi alanı oluşturabiliyorsunuz. Çok güzel, kullanımı da kolay bir sayfa. Bunun da buradan reklamını yapmak isterim. Bütün çalışanlarımızı teşekkür ediyorum. Onların emeklerinin ne derece günlük yaşantımızı kolaylaştırdığını biliyoruz. İnsan işini yaparken büyük bir heyecan duymalı. Bu arkadaşlar da işini yaparken büyük bir heyecan taşıdıklarını gördüm ve takdir ettim. Hepinize teşekkür ediyorum. Havanız iyi olsun diyorum” şeklinde konuştu.
 
Program plaket töreniyle sona erdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN