Dükkanlar Teslim Edilmeye Başlanıyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Hatay'ın Hassa ilçesindeki bölge esnafı için başlatılan 'Yozgat Giresun Esnaf Çarşısı' kurulumu tamamlandı.

PAYLAŞ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatları doğrultusunda, depremlerde ağır hasar alan ilçede hayatın olağan akışına dönmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, Valiliğimiz ile Yozgat Valiliği iş birliğinde, Hatay’ın Hassa ilçesine 46 dükkândan oluşan Yozgat Giresun Esnaf Çarşısı inşaat çalışmaları, 26 Mart Pazar günü başlatılmış, Giresunlu ve Yozgatlı yardımseverlerin katkılarıyla tedarik edilen malzemelerle kurulan merkeze de "Yozgat Giresun Esnaf Çarşısı" adı verilmişti.

Her biri 24 metrekareden oluşan ve bölgenin iklim şartlarına uygun malzeme kullanılarak tasarlanan dükkanların yapım işi İlimiz Alucra ilçesi Çakrak Köyü Muhtarı Murat Çakmak tarafından üstlenilerek 25 kişilik ekibiyle çarşının kurulumu 20 Mayıs’ta tamamlandı.

İlçe halkının günlük ihtiyaçlarını gidermesinde öncelikli sektörlerden kura ile belirlenen 46 esnaf, yakın zamanda yeni iş yerlerinde mesaiye başlayacak.

Giyim mağazasından berbere, kıraathaneden mobil telefon bayisine farklı alanlardan esnaf; kalıcı konut ve iş yerleri yapılana kadar burada hizmet verecek.

Hassa’daki çalışmalar için koordinatör vali olarak görevlendirilen Yozgat Valisi Sayın Ziya Polat, tamamlanan iş yerleriyle ilgili olarak “Yozgat ve Giresun Valiliği  Tarafından Hassa’da Yapılan Esnaf Çarşısında Dükkanları Teslim Etmeye Başlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 Vali Enver Ünlü de bu paylaşıma istinaden “Teşekkür ederim, elinize sağlık Sayın Valim.” sözlerine yer verdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN