Çinli İş Adamları Yatırım Yapmak İstiyor

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang, iş adamları ve finans kurumu temsilcileriyle Belediye Başkanı Kerim Aksu’yu makamında ziyaret etti.  Büyükelçi, işadamları ile Giresun’da yapılabilecek yatırım ve işbirliği için geldiklerini söyledi.

Misafir Büyükelçi, Başkan Kerim Aksu’yu kutlayarak başladığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

“Biyografinizi incelediğimde, iki dönem üst üste kazanmışsınız. O zaman iyi bir siyasetçi ve belediye başkanısınız. Sizin partiniz ile Çin Komünist Partisi arasında güzel bir işbirliği var. Kurucunuz Mustafa Kemal Atatürk dünyada önemli bir lider. Giresun’a kalabalık işadamı ve finans kuruluşu temsilcisi ile geldik. Birlikte işbirliği ve yatırım olanaklarını konuşmak istiyoruz. Birçok Çinli firma Türkiye’de yatırım yapmak istiyor.“

Belediye Başkanı Kerim Aksu, tek kutuplu dünya düzeninin kabul edilemez olduğunu, Çin Halk Cumhuriyeti’nin ekonomik gelişmelerini yakından takip ettiklerini belirterek; “Sizleri Giresun’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk bizim olmazsa olmazımızdır. Atatürk için anlamlı sözlerinize teşekkür ederim. Çin’in dünya ekonomisindeki yerini takdirle karşılıyoruz. Giresun’un Türkiye’nin en güvenli, özgür ve çağdaş kentleri arasında ilk sıralarda yer alır. Bilimden, hukuktan uzaklaşmadan geleceğimizi çizmeliyiz. Bana göre kötü halk yoktur, kötü siyasetçiler vardır. Barış içerisinde, özgürce yaşamak için ekonomimizi düzeltmeliyiz.  Çinli işadamlarının Giresun’da yapacağı yatırım konularında her türlü desteği sağlarız. Bazı konularda işbirliği içinde olabiliriz “dedi.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, dünyanın en kaliteli fındığının Giresun’da yetiştiğini, kirazın anavatanının Giresun olduğunu söyledi. Aksu, konuk büyükelçiye “Fındık Başımın Tacı Heykeli” hediye etti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN