'Cephe Giydirme ve Sokak Sağlıklaştırma Projesi' Başladı

PAYLAŞ

Giresun Belediyesi tarihi dokunun korunmasına ve gelecek nesillere aktarılması konusunda çalışmalarını özenle sürdürüyor.

Belediye Başkanı  Aytekin Şenlikoğlu’nun Mart 2019 yerel seçimi öncesi vaatleri arasında yer alan ‘Cephe Giydirme ve Sokak Sağlıklaştırma Projesi’ başladı.

Turizmde altyapı hazırlıkları kapsamında, Bulancak Durağı ile Keşap Durağı arasında yer alan binaların dış cephesi ile işyerlerinin tabela ve tente sistemleri standart şekilde tek tip hale gelecek.

Belediye ve İller Bankası ortak finansmanı ile gerçekleşecek olan projeyle birlikte görüntü kirliliği bertaraf edilip şehirde özgün mimarinin ön planda olduğu estetik, modern bir panoramik görünüm kazandırılması, görsel bütünlükle şehrimizin güzelliğine güzellik katılması, bölgede yapılacak olan yeni binalarda modern görünümlere rakip olabilecek standartların ortaya konması hedefleniyor.

Belediye Başkanı  Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada: “Sokak ve caddelerimizde başlattığımız köklü değişimler şehrimize yeni bir kimlik kazandırıyor.” diyerek, bir şehri güzelleştirmenin yolunun hiç kuşkusuz, planlı kent estetiği projelerinden geçtiğinin altını çizdi.

Başkan  Şenlikoğlu şöyle devam etti:

 “Giresun’umuzun ileriye dönük gelişmesi için bizler yeni projelerle vatandaşlarımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Giresun’un tarihi dokusunu çıkarmayı kendimize görev edindik. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren çalışmalarımıza bu yönde hız verdik.  Seçim öncesi vaat ettiğimiz bir projemize daha başlamış bulunuyoruz. ‘Cephe Giydirme ve Sokak Sağlıklaştırma’ projemizle birlikte şehir merkezine modern bir görünüm kazandıracağız. Bu çalışmayı hızlı bir şekilde tamamlamak istiyoruz. Çünkü proje güzergahında çalışan esnaflarımız var. O esnaflarımızın da ticaretini etkilemeyecek, onları mağdur etmeyecek şekilde çalışmaları bir an evvel tamamlamak istiyoruz. Şehrimizin görünümüne önemli katkı sağlayacak olan bu projemiz Giresun’umuza hayırlı olsun.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN