Çanakkale Zaferinin 103.Yıldönümü

18 Mart Şehitler Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 103. Yıldönümünde aziz şehitler törenle anıldı.

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

18 Mart Şehitler Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 103. Yıldönümünde aziz şehitler törenle anıldı.
 
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 103. Yıldönümü ve Şehitler Günü için ilimizde düzenlenen ilk tören Giresun Kalesi’nde Şehitlik Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.
 
Törene;  Vali Harun Sarıfakıoğulları’nın yanı sıra, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Vali Yardımcısı, Metin Maytalman, İl Jandarma Komutanı Jan. Albay Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Genel Meclis Başkanı Mürşit Gürel, siyasi parti temsilcileri,  askeri ve mülki erkân, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile vatandaş ve öğrencileri katıldı.
 
Kale’deki tören saat 10.00’da, Vali Harun Sarıfakıoğulları, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç ve Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Şehit Aileleri Dayanışma Derneği, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Giresun Şubesi’nin Şehitlik Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde Şanlı Bayrağımız göndere çekildi.
 
Tören; Askeri Manganın Saygı Atışından sonra  sona erdi.
 
 
VAHİT SÜTLAŞ’TA TÖREN
 
18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 103. Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen anma programı çerçevesinde bugün Vahit Sütlaş Sahnesinde bir tören düzenlendi.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören Çanakkale Savaşları konulu sunumunun ardından Giresun 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi’nin hazırladığı Çanakkale Orotoryosu ile devam etti.
 
Programın sonunda 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 103. Yıldönümü ve Şehitler Günü dolayısıyla ilimiz merkezde düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim dallarında dereceye girenlere ödülleri Vali Harun Sarıfakıoğulları ile Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç ve Belediye Başkanı Kerim Aksu tarafından verildi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN