Buzlanmaya Karşı Tuzlama Çalışmaları Yapıldı

PAYLAŞ

Giresun İl Özel İdaresine bağlı ekipler tarafından yoğun don ve buzlanma yaşanan grup yolları, köy ve mahalle yollarında tuzlama çalışmaları yapılıyor.

Geçtiğimiz hafta sonu yağan kar yağışı nedeniyle kapanan 138 köy yolunu, 3 gün gibi kısa bir sürede açmayı başaran Özel İdare ekipleri, havaların soğuk gitmesi sonucu don ve buzlanma yaşanan yollarda tuzlama çalışması başlattı.

Giresun Merkezde; Camili-Erimez grup yolu,  İnişdibi köyüne bağlı Çığdibi Mahallesi ve Camili -Kemaliye köyleri ile Dereli ve Görele ilçelerine bağlı gurp yolu ve köy yollarında buzlanmaya karşı yapılan tuzlama çalışmalarında çoğunluğu grup yolu olan yaklaşık 10 km’lik bir yol ağı ile 10 km’lik köy ve mahalle yolları olmak üzere yaklaşık olarak 20 km’lik yol ağında çalışmalar tamamlandı.

Öncelikli olarak grup yollarının bulunduğu köy ve mahallelerde 4 ekiple yapılan tuzlama çalışmalarında 4 Bin 500 kg tuz kullanıldı.

Devam eden tuzlama çalışmalarında öncelik; grup yolları, cenaze, hastalık gibi olağan dışı durumlar ile vasıta hareketlerinin yoğun olduğu bölgelere verilmektedir.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN