Bursa'dan Giresun'a Bisikletle Geldi

PAYLAŞ

Doğduğu topraklara özlem duyan ve memleket hasreti çeken Celal Aktaş isimli şahıs başlatmış oldukları “Köklere Dönüş’ projesi kapsamında Bursa’nın Gemlik İlçesinden bisikletle Giresun’a geldi.

58 yaşındaki Celal Aktaş 3 yaşında Gemlik ilçesine göç ettiklerini ve buraya yerleştiklerini, ancak sürekli memleket hasreti çektiklerini belirterek: “Maddi imkânsızlıklar nedeniyle yıllar önce çok sevdiğimiz topraklarımızı terk etmişiz. Ancak hiçbir zaman o toprakları unutmadık ve Gemlik’te yaşayan Giresunlu arkadaşlarımızla birlikte ‘Köklere Dönüş’ projesi başlattık. Çocuklarımızın, torunlarımızın topraklarını bilmelerini, benimsemelerini, sahip çıkmalarını istiyoruz. Bu duruma dikkat çekmek ve memleket hasretini, sevgisini göstermek için Gemlik’ten Giresun’a kadar bisikletle 961 kilometrelik yolu geliyorum ve 10 günde memleketime ulaştım. Sağ olsun Giresun Belediyesi bizlere kucak açarak iki gün misafir etti. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Dereli Aksu köyünde yapacağım ziyaretlerin ardından yeniden Gemlik’e döneceğim. ‘Köklere Dönüş’ projemiz kapsamında faaliyetlerimiz ve etkinliklerimiz devam edecek. Topraklarımızı unutmayacağız, unutturmayacağız.” dedi.

Belediyeyi ziyaret eden Celal Aktaş, Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Demirel’e zeytin yöresi olan Gemlik’ten getirdiği zeytin figürlü tabloyu, Başkan Yardımcısı Demirel ise Aktaş’a fındık başımızın tacı heykeli ve içerisinde çeşitli fındık ürünleri bulunan sepet hediye etti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN