Bulancak'ta Doğalgaz Kapsamı Genişliyor

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

Bulancak’ta belediye girişimleriyle 8 Aralık’ta vurulan ilk kazmayla 15 Temmuz ve Millet Caddelerinde başlatılan doğalgaz alt yapı çalışmaları; Acısu Caddesi ve Meydan Bölgesini de (Ziraat Bankası arkası, eski cami ve postane caddeleri) kapsayacak şekilde genişletildi.

15 Temmuz ve Millet Caddelerinde doğalgaz boru hattı döşeme işlemi tamamlanırken, abone çıkışları kutu bağlantı çalışmaları devam ediyor. Çalışmaların hızlı sürmesi ve ilçe merkezinde devam eden alt yapı çalışmaları da göz önünde bulundurularak, Acısu Caddesi ve Meydan Bölgesinde devam edilmesi kararlaştırıldı. Çalışmalara belediye olarak destek verilmeye devam edilecek.

BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Doğalgaz çalışmalarının Acısu Caddesi ve Meydan Bölgesinde sürdürülmesi kararı alınmasının ardından, çalışmalardan en fazla etkilenecek esnafın bilgilendirilmesi, görüş ve önerilerinin alınması için Pazartesi akşamı saat 18.30’da yeni meclis ve nikah salonunda bir bilgilendirme toplantısı yapan Belediye Başkanı Recep Yakar, “Bilindiği gibi merkez mahallerimizde özellikle 15 Temmuz ve Millet Caddelerimiz ile Acısu Mahallesi ve Meydan Bölgesinde devam eden alt yapı çalışmaları hızla sürüyor. İçme suyu, atık su, yağmur suyu ve elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmalarımız sürüyor. Bu çalışmalara paralel olarak, yapılanı tekrar bozmamak için AKSA ile görüşerek doğalgaz çalışmalarını da başlattık. Bu anlamda AKSA’ya ve müteahhit firmaya destekleri ve hızlı çalışmaları için teşekkür etmek istiyorum. 15 Temmuz ve Millet Caddelerimizdeki doğalgaz ana hatları hızla döşenerek tamamlandı. Bunda belediye olarak desteklerimiz olduğu için bizim de katkımız büyüktür. Yine Acısu Caddesi ve Meydan çevresinde ki çalışmalara da bir an önce başlayıp bir ay gibi kısa bir sürede tamamlamak istiyoruz. Bu anlamda çalışmalardan en fazla etkilenecek esnafımızı da bilgilendirirken görüş ve önerilerini almak istedik. Yıkılmadan bir şey yapılmıyor. Biraz daha sabırla doğalgaz dahil tüm alt yapıyı bitirdikten sonra üst yapı peyzaj çalışmalarına geçeceğiz. Tüm bu çalışmalar en geç 2018 Haziran ayında tamamlanacak ve geçmiş yıllarda en önemli sorunlarımızdan olan çöp sorunu gibi gündemimizden çıkacak. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Başkanın konuşmasının ardından fikirlerini beyan eden; Acısı Mahalle Muhtarı Ali Zehir, cadde esnafı Ünal Sarı, Mustafa Aydın (Şoförler Odası Başkanı); doğalgazın önemli bir gelişme olduğunu ve bir an önce kullanıma sunulması gerektiğini belirterek çalışmaların hayırlı olması temennisinde bulundular. Doğalgaz çalışmalarının ilçe genelinde ne zaman tamamlanacağını soran İsmetpaşa Mahalle Muhtarı İdris Şen’ cevap veren BULASKİ Müdürü İdris Çiçek; 2019 sonuna kadar tüm Bulancak’ta doğalgaz kullanımına başlanacağı bilgisini verdi.

Sosyal Medya üzerinden canlı olarak da yayınlanan bilgilendirme toplantısına Belediye Başkanı Recep Yakar, AK Parti Bulancak İlçe Başkanı Necati Yıldırım, Başkan Yardımcıları Bahtiyar Hüsem ve Orhan Güngör, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclisi Üyeleri, Muhtarlar ve esnaf katıldılar.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN