Bisikletle Karagöl Zirve Turu Yaptılar

Bulancak Bisiklet Topluluğu (BBT) tarafından, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında 17-18 Eylül 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen 'Karagöl Zirve Turu' başarıyla tamamlandı.

PAYLAŞ


Bulancak Bisiklet Topluluğu (BBT) tarafından, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında 17-18 Eylül 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen “Karagöl Zirve Turu” başarıyla tamamlandı.

Bulancak çıkışlı turun, Batlama sapağı-Çaldağ-İnişdibi-Bektaş yaylası-Karagöl Yaylası-Aygır Gölü-Aydındere-Kovanlık güzergahında gerçekleştiğini belirten BBT Üyesi Tanju Çatal, “Turumuzu iki gün olarak planladık ve ilk gün Bektaş Yaylasında kamp yaparak ikinci gün Aygır gölüne ulaştık. Oldukça zorlu ama bir o kadar da keyifli bir tur oldu. Amacımız eşsiz güzelliklere sahip yakın çevremizin ve coğrafyamızın tanıtımına bir nebze olsun katkı sağlamak ve hayatımızda bisiklete daha fazla yer verilebileceğine dikkat çekmekti.

Bu turun gerçekleşmesinde katkılarıyla bizlere destek olan; Bulancak Kaymakamımız Sayın Ünal Koç’a, Belediye Başkanımız Sayın Recep Yakar’a, Kovanlık Belediye Başkanı Sayın Harun Kalıntaş’a ve sponsorlarımız; Fiskobirlik, Haşim Market, Bisela Bisiklet, Huzur Bisiklet, Rüyam Pet Shop ve Çiçekçilik, Gezen Pedallar YouTube Kanalına teşekkür ediyoruz.

Turumuzu, başarıyla ve kazasız bir şekilde tamamlamanın mutluluğunu yaşarken, “Mesafelerin önemi yok. Yeter ki gitmek iste” mottosuyla yeni turlarda ve çok daha güzel organizasyonlarda buluşmayı umuyoruz.

Tamamı bisikletle gerçekleşen turumuza katılan ekip arkadaşlarımızın isimlerini de buraya not düşerek; Selami Daban (Bulancak), Ali İhsan Daban (Bulancak), Erol Şardağ (Bulancak), Bekir Şenel (Bulancak), Erkan Kızıltaş (Bulancak), Niyazi Talha Özdemir (Bulancak), Murat Koca (Bulancak), Ömer Kaan Akbayrak (Bulancak), Zafer Çamaltı (Bulancak), Tanju Çatal (Piraziz), Hüseyin Kaan Tütüncü (Giresun), Müşfik Timur Esen (Giresun), Ali Torlak (Giresun), Onur Ada (Giresun), Emir Efe (Giresun), Harun Raşit Saygılı (Giresun-Takip Aracı Şoför) katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN