Bisiklet ve Yürüyüş Yolunun Yapımına Başlandı

PAYLAŞ

Bulancak Belediyesi tarafından, sahilde Fatoğlu Kavşağı ve Pazarsuyu Balıkçı barınağı arasında projelendirilen 8 km uzunluğundaki Bisiklet ve Yürüyüş yolunun yapımına başlandı.

Proje alanında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Recep Yakar, “Bulancak’ı tekrar denizle buluşturacak bisiklet ve yürüyüş yolu projemiz tamamlandığında görsel anlamda şehrin güzelliğine güzellik katarken, sosyal anlamda da çok değerli bir proje olacaktır. Projede bisiklet ve yürüyüş yolunun yanı sıra, aydınlatma, ağaçlandırma-yeşil alan, oturma grupları ve spor aletleri de yer alacak olup, sadece aydınlatması 4 milyon lira tutacak. Proje bu yıl içinde tamamlanacak” dedi.

 

TÜM PROJELER BU YILSONUNDA BİTMİŞ OLACAK

 

Belediye Başkanı Yakar; “Bulancak’ta söz verdiğimiz tüm projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. Son dönemde başlattığımız ve bitme aşamasına gelen diğer projelerimizi de hızla tamamlıyoruz. Sarayburnu camii yanında yapımı devam eden yine Doğu Karadeniz’in en büyük Millet Bahçelerinden olan Bulancak Millet Bahçemiz yüzde 40 oranında tamamlanmış olup, Mayıs-Haziran gibi bitmiş olacak. Diğer bir park projemiz olan, iki yol arasında yapımına başladığımız Akıncı Parkı ve Emniyet Karşısındaki parklarımızı da revize ederek Bulancak halkının kullanımına sunacağız. Yeni Belediye Hizmet Binamız hızla yükselirken yeni meydan düzenlememize de önümüzdeki aylarda başlıyoruz. Galericiler sitemiz bitti ve Şubat ayında ihalesine çıkıyoruz. Doğalgaz artık Bulancak’ta ve her geçen gün yaygınlaşarak kullanılıyor. Yine bu yıl içinde şehir merkezinde, 15 Temmuz ve Millet Caddesinin Kuzey kesiminde Doğalgaz alt yapısı tamamlayarak tüm cadde ve sokaklarımızın yol ve kaldırımlarını yenileyerek yeniden düzenleyeceğiz. Tüm bu projelere, bütçeleri ve Bulancak ölçeğinde baktığımızda ne kadar büyük bir iş yaptığımız daha iyi anlaşılacaktır. Projelerin tamamı 2021 sonu ve 2022 içinde tamamlanmış ve Bulancaklıların hizmetine açılmış olacaktır. Şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN