Belediye Meclisi Toplandı

Giresun Belediye Meclisi Mayıs ayı ilk toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu başkanlığında gerçekleşen toplantıda gündemdeki maddeler görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi. Bazı maddeler ise oylanarak karara bağlandı.

PAYLAŞ


Giresun Belediye Meclisi Mayıs ayı ilk toplantısı yapıldı.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu başkanlığında gerçekleşen toplantıda gündemdeki maddeler görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi. Bazı maddeler ise oylanarak karara bağlandı.

Belediye Meclisi toplantısında Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün yazısı okunarak, belediyenin 2022 yılı bütçesi için 200 milyon TL tutarında ek ödenek verilmesi konusu görüşüldü ve madde Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu Meclisin 2021 Kasım ayında yapılan toplantısında 2022 yılı bütçesini 300 milyon TL olarak belirlendiğini anımsatarak: “Ek ödenek için yeni bir gelir ve finansman kaynağı zorunludur gereğince belediyemizin 2022 yılı ödeneğinin yeterli olamayacağı anlaşılan gider tertiplerine ekli cetvel ve finansman kaynağı gösterilmek suretiyle 200 milyon TL ek ödenek verilmesini meclisimize getirdik. Dolayısıyla daha önce 300 milyon TL olarak belirlediğimiz 2022 yılı bütçemize 200 milyon TL artırarak 500 milyon TL’ye yükseltiyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN