Başkan Şenlikoğlu'nun Zafer Bayramı Mesajı

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

PAYLAŞ

Başkan Şenlikoğlu mesajında ‘’30 Ağustos; Türk Milletinin tarihinde dönüm noktası sayılacak savaşların kazanıldığı şanlı Zafer’in Bayramı’dır.’’ diyerek şöyle devam etti:

‘’Türk milleti ve Ordumuz; 30 Ağustos Zaferi'yle her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bin yıllık vatanımızı parçalamak isteyenlere hak ettikleri cevabı en iyi şekilde vermişlerdir. Tarihi boyunca önüne çıkan tüm engelleri kadın-erkek, genç-yaşlı fark etmeksizin birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla aşan milletimiz; Türk milletinin esir, Anadolu’nun işgal edilemeyeceğini 30 Ağustos 1922’de elde ettiği Büyük Zafer’le bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir. Bizler de 42. ve 47. Gönüllü alayları çıkartmış Giresunlular olarak her zaman olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, ecdadımızın emaneti olan Cumhuriyetimizi hakkıyla muhafaza ve müdafaa etmek üzere canla başla çalışıyor, belirlenmiş olan hedeflere doğru kararlılıkla ilerliyoruz.”

“BÜYÜK ZAFERİN 101. YIL DÖNÜMÜNDEYİZ”

Başkan Şenlikoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda aziz şehitleri ve gazileri minnetle andıklarını dile getirerek, “Büyük Zafer’in 101. yıl dönümündeyiz, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bütün silah arkadaşları olmak üzere; Milleti için canlarını seve seve feda eden Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyor, tüm Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin ve Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum.’’ ifadelerine yer verdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN