Başkan Şenlikoğlu'nun Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda: 'Millet olmak, tek ses ve tek yürek olmak demektir' dedi.

PAYLAŞ

Başkan Şenlikoğlu mesajında, Cumhuriyetin 100. yılına ulaşmanın büyük coşkusu, gururu ve heyecanının yaşandığını dile getirerek: “Bir asrı geride bırakırken, Cumhuriyetimizin sağlam temellerinden aldığımız güçle, Cumhuriyet ideallerini yaşatmak adına ilk günkü kadar hevesliyiz. 100 yıldır ışığımız olan Cumhuriyetimiz, ülkemizi aydınlatmaya devam edecektir.” vurgusunu yaparak şunları kaydetti: “Milletimiz; cesaret, fedakârlık ve iradesiyle kurduğu Cumhuriyeti hedef alan her türlü terör, darbe ve işgal girişimine karşı, birlik ve bütünlük içerisinde cevap vereceğini bütün dünyaya her zaman gösterdi ve gerektiğinde tekrar göstermeye hazırdır. Cumhuriyet, şanlı tarihimizdeki yeniden dirilişin adıdır. Cumhuriyeti yaşatmak, yüceltmek ve gelecek nesillere aktarmak en büyük vazifemizdir. Millet egemenliğinin kendisi olan bu büyük zafer büyük mücadele örnekleri sergilenerek kazanılmıştır. İşgal edilen ülkeyi düşmandan kurtarmak için canlarını siper eden vatan evlatlarının zaferidir. Cumhuriyetin 100. yılını kutlarken, yeni bir çağın eşiğinde büyük millet, güçlü devlet olma yolunda yürümenin heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Türkiye Yüzyılı’nı inşa edebilmemiz hep birlikte geleceğe umutla bakabilmemiz için, gençlerimize çocuklarımıza Cumhuriyetin değerlerini, büyük Türk milletinin bir ferdi olmanın şerefini ve kıymetini en güzel şekilde ifade etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizi bize miras bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Türk milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum.

Bu vesileyle tüm hemşehrilerimizi Pazar günü 18.45’te başlayacak olan Cumhuriyet'in muhafızı Giresun 42. ve 47. Alayların Ruhu ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Fener Alayı yürüyüşüne bekliyorum.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN