Başkan Emür'den Öğretmenler Günü Mesajı

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

Keşap İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Aykıt ve beraberindeki şube müdürleri ile öğretmenler Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür’ü makamında ziyaret etti.
Emür, Aykıt ile öğretmenleri “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutladı. 
Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, yaptığı açıklamada, bu mukaddes görevi ifa eden fedakar öğretmenlere hürmetlerimi sunduğunu söyledi. 
“Öğretmenler, insanlığı aydınlık yarınlara taşıyan adsız kahramanlardır.” diyen Emür, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilerek geleceğe hazırlanmasını sağlayan öğretmenler, ülkemizin de bu vesileyle geleceğine yön vermektedir. Vatanımız, sabırla ve fedakârca görev yapan öğretmenlerimizin omuzları üzerinde yükselmiştir. Hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek olan bu manevi sorumluluğu en iyi şekilde taşıyarak görevlerini yapan, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ahirete göçen ve hayatta olan tüm öğretmenlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum,  ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.” 
Emür, belediye olarak her zaman öğretmenlerin yanlarında olduklarını, yine ilçede eğitim kalitesinin artırılması için gece gündüz çalıştıklarına vurgu yaparak,”Türk gençliğinin ruhen, fikren, ahlâken ve vicdanen iyi yetişmesi; kendisini tüm benliğiyle öğrencisine adayan öğretmenlerden geçmektedir. İnsan yetiştirmeyi, aynı zamanda bir medeniyet inşasından farksız gören şuurla bizlere ve yarının sahiplerine müreffeh istikbalin kapılarını aralatacak yegâne anahtar öğretmenlerimizin elindedir. Öğretmenlerin bu kutsal görevi yerine getirirken Belediyemiz de eğitime her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN