AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI KAPSAMINDA BİSİKLET TURU DÜZENLENDİ

PAYLAŞ

Avrupa Hareketlilik Haftası Etkinleri Kapsamında Giresun Belediyesi tarafından bisiklet turu düzenlendi.

Gemilerçekeği mevkiindeki Botanik Park önünden başlayan bisiklet turu Atatürk Meydanı’nda sona erdi.

Giresun Belediye Başkan Vekili Hasan Yılmaz’ın da katıldığı tura Giresun Gençlik Spor Bisiklet Kulübü sporcuları iştirak etti.  Etkinlikte Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında motorsuz araç kullanımına dikkat çekildi.

 Başkan Vekili  Hasan Yılmaz, yaptığı açıklamada Belediye olarak bisiklet sporuna büyük önem verdiklerini belirterek, sahil boyunca bisiklet yolu yapımının Belediyenin projeleri arasında yer aldığını ve görev süreleri içerisinde bunu mutlaka hayata geçireceklerini söyledi.

Yılmaz: “Avrupa Hareketlilik Haftası Etkinlikleri kapsamında motorsuz araç kullanımına karşı toplumsal farkındalık oluşturabilmek için Giresun Belediyesi olarak bir dizi etkinlik yapmak istedik. Vatandaşlarımızı bisiklet ve elektrikli araç kullanımına teşvik etmek, mümkün olduğunca trafikten arındırmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Giresun Gençlik Spor Bisiklet Kulübü Başkanı Soner Çiçekoğlu ise: ’’Derneğimizin temel felsefesi aracından in bisikletle, yaya olarak hareketini arttır. Hareketi arttırıp motorsuz bir gün yaşatmak için bizleri bir araya getiren Giresun Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN