'Askıda Gıda' Kampanyasına Destek Çağrısı

Vali Enver Ünlü, 'Askıda Gıda' kampanyasına destek veren zincir marketlere teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

PAYLAŞ

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen afetzedeler için Sayın Valimiz Enver Ünlü’nün talimatlarıyla “Askıda Gıda” kampanyası başlatılmıştı.

Kampanya kapsamında anlaşmalı iş yerlerine teşekkür ziyareti gerçekleştiren Vali Ünlü, ziyaretiyle ilgili olarak “İşbirliği yapan marketlerimize ve duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Depremzede kardeşlerimiz için Valiliğimizle anlaşmalı iş yerlerinden alacağınız ürünlerle siz de destek olabilirsiniz. Paylaşmak en büyük zenginliktir...” cümlelerine yer verdi.

“Askıda Gıda” kampanyası ile ilgili market yetkililerinden bilgi alan Vali Ünlü’nün  ziyareti sırasında, Vali Yardımcısı Dr. Davut Sinanoğlu da hazır bulundu.

ASKIDA GIDA DEPREMZEDE KARDEŞLERİNE DESTEK OL!

“Askıda Gıda” kampanyası kapsamında İlimizde hizmet veren iş yerleriyle (Tarım Kredi Kooparatif Marketleri 6'sı ilçelerde olmak üzere 11 Şube, Afta Market 1'i Bulancak ilçesinde olmak üzere 8 Şube, Apaydın Market 1'i Bulancak ilçesinde olmak üzere 7 Şube, Fiskomar 8'i ilçelerde olmak üzere 18 Şube ve Bulancak ilçesindeki 2 Şube Haşim Market) Valiliğimiz arasında ‘Depremden Etkilenen İllerimizde Yaşayan Vatandaşlarımıza Yardım Amacıyla Askıda İhtiyaç Malzemesi Temini Protokolü’ imzalandı.

“Askıda Gıda” kampanyasında imzalanan protokol altı ay süreyle geçerli olmakla birlikte; olağanüstü halde ve seferde, tabii afetlerde ve yangınlarda uğranılacak felaketi gidermek, dayanışma duygusunu geliştirmek, deprem bölgesindeki acil ihtiyaçları kısmen de olsa gidermek maksadıyla kurumlar arasında karşılıklı yardım ve iş birliğinin sağlanmasını amaçlamaktadır.

Kampanya kapsamında “Askıda Gıda Depremzede Kardeşlerine Destek Ol!” afişini gördüğünüz marketlerden Valiliğimize teslim edilmek üzere afişteki ürünlerden istediğiniz kadar satın alarak marketlerde (emanete) bırakabilirsiniz. Valiliğimiz ile anlaşması olan marketlerden satın aldığınız ürünler görevlilerimizce marketlerden teslim alınarak depremzede kardeşlerimize ulaştırılacaktır.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN