AKDES - KETEM Konferansı Gerçekleştirildi
- 24.10.2016 17:47
- Güncelleme: 24.10.2016 17:47
Giresun Üniversitesi Akademiden Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Destek Topluluğu (AKDES) ve Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) işbirliği ile meme kanserine karşı mücadeleye dikkate çekmek amacıyla düzenlenen “Meme Kanseri” konferansı, 21 Ekim 2016 Cuma günü Güre Yerleşkesi Sosyal Tesisler Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
KETEM doktorlarından Dr. Dina Kaya ve Tülay Öksüz yaptıkları sunumlarla kanser hastalığının genel seyri hakkında bilgi verdiler. Sunumlarında kanser hastalığının, erken teşhis sonucunda %95 oranında atlatıldığını ifade eden KETEM çalışanları, teşhis yapılmasında artık çok daha modern, hızlı ve ağrısız yöntemlerin olduğuna; özellikle 40 yaş üzeri kadınların her yıl, 20-40 yaş arasındaki kadınların 2 yılda bir mutlaka muayene yaptırmaları gerektiğini söylediler.
Program sonunda günün anısına hazırlanan Teşekkür Belgeleri, AKDES topluluk akademik danışmanı Öğr. Gör. S. Şule Ekin tarafından katılımcılara takdim edildi.