Ak Parti İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz'dan Ulaşım Bakanına Teşekkür

AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, Ordu Giresun Havalimanı'ndaki gelişimi sürekli olarak takip ettiklerini belirterek, Türk Hava Yolları'nın yeni frekans uçuşlarının bölgeye artı değer katacağını kaydetti.

PAYLAŞ

Giresun’un ulaşım yatırımlarıyla yakinen ilgilenen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu’na da teşekkür eden AK Parti Giresun İl Başkanı Yılmaz, “Devlet Hava Meydanları İşletmesi her geçen gün yeni yatırımlarıyla Ordu Giresun Havalimanı’nın kapasitesini artırıyor. Bildiğiniz üzere kısa bir süre önce yapılan ihale ile havalimanımızda inşaat çalışmaları devam etmektedir. Yapılan inşaat çalışmaları tamamlandığında 5 adet olan uçak park sahası 9’a, bir adet olan taksi yolu ikiye çıkartılmış olacaktır. Dolayısıyla havalimanının hava tarafı kapasitesi artırılarak orta vadede gelen uçuş taleplerine olumlu cevap verilmesi sağlanmış olacaktır. Bu doğrultuda, yeni taleplerimiz de dikkate alınarak, Türk Hava Yolları, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere diğer şehirlere uçuş altyapısını da her geçen gün sağlamlaştırdı. Artık Ankara’ya sabah ve akşam olmak üzere iki uçuş hattı konulmuş olup, 1 Ocak itibariyle de saat 22.00’da olan OGU-ESB uçuşu, saat 19.45’te icra edilecektir. Artık her geçen gün daha fazla yoğunlaşan Ordu Giresun Havalimanımız daha da gelişecek ve yeni seferler ilave edilecek. Bu konuda bizleri yalnız bırakmayan ve ilgi gösteren Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Abdülkadir Uraloğlu’na da teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

Yılmaz, 2023 yılı içerisinde de Ordu Giresun Havalimanı'nın 11 aylık döneminde 921 bin yolcuya hizmet verdiğini belirterek, 6 bin 720 uçuş düzenlendiğini sözlerine ekledi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN