23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Giresun'da Coşkuyla Kutlandı

PAYLAŞ

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin açılışının 103’üncü yıl dönümünde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenleri saat 09.30’da Giresun Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle 23 Nisan Pazar günü (hava muhalefeti nedeniyle) 19 Eylül Kapalı Spor Salonunda düzenlen kutlama programı; Vali Vekili Mehmet Fikret Çavuş, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım, Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, il protokol üyeleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Bayram münasebetiyle Giresun genelindeki okullarda çeşitli program ve etkinlikler yapılırken, İl Merkezindeki resmi kutlama programı, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde düzenlendi.

Tören; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Kutlama Mesajı’nın okunmasını takiben, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Program; Öğrenciler tarafından sergilenen halk oyunu gösterileri, şiirlerin okunması, ront gösterileri, halat çekme vb. mini gösteri ve yarışmalarla devam etti.

19 Eylül Kapalı Spor Salonunda düzenlenen kutlama programının son bölümünde ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Giresun’da düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN