15 Temmuz Etkinliklerinde Fidan Bakım ve Dağıtımı

PAYLAŞ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü “Türkiye Yüzyılının Kahramanları” etkinliklerine, Vali  Enver Ünlü'nün riyasetinde fidan bakımı ve dağıtımı ile devam edildi.

Giresun’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü “Türkiye Yüzyılının Kahramanları” etkinlikleri kapsamında 14 Temmuz Cuma günü saat 15.30’da Çıtlakkale Mahallesi'nde Giresun Valiliğinin karşısında deniz kenarında bulunan 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı'nda fidan bakımı ve dağıtımı gerçekleştirildi.

Etkinlikte, 15 Temmuz Şehitlerimiz anısına her şehidimizin adına dikilen fidanlar ile oluşturulan hatıra ormanında Vali Enver Ünlü ve beraberindekiler tarafından mevcut fidanlara bakım yapıldı.

Etkinliğe katılan Vali Ünlü “ ‘Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!’

Hain darbe kalkışmasında vatana alçakları uğratmayan, göğsünü siper ederek milli iradeye sahip çıkan aziz şehitlerimiz anısına fidan diktik, ormanımızın genel bakımını yaptık.” paylaşımında bulundu.

Etkinlik sırasında 21 adet fidan dikimi ile 200 adet de fidan dağıtımı gerçekleştirildi. Vali Ünlü, fidan dağıtımı ile ilgili olarak “Vatan için düşersek toprağa, filiz olur yeşeririz; sımsıkı sarar köklerimiz, hainlere geçit vermeyiz… Aziz şehitlerimizin anısına değerli hemşehrilerimize, geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımıza fidan dağıttık.” sözlerine yer verdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN