10 Kasım Törenlerle Anıldı

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80’inci yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de törenlerle anıldı. 
 
Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80’inci yıldönümü dolayısıyla düzenlenen Ulu Önder Atatürk’ü anma programı, 10 Kasım Cumartesi günü saat 08.45 de Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı önünde ki Atatürk Anıtı’na  Vali  Harun Sarıfakıoğulları tarafından çelenk konulması ile başladı.
 
Atatürk Anıtı önündeki çelenk sunma töreninin ardından, saat 09.05 geçerken sirenlerin çalınmasıyla birlikte il genelinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla Hükümet Konağı önündeki program sona erdi.
 
Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de Ulu Önder Atatürk’ü anma programı kapsamında 10 Kasım Cumartesi günü tüm resmi ve özel kuruluşlarındaki Türk Bayrakları, saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla birlikte gün batımına kadar yarıya indirildi.
 
Atatürk’ü anma programı aynı gün saat 10:00’da Hacı Hüseyin Mahallesi, Fevzipaşa Caddesi Sokak Başı Mevkinde bulunan Vahit Sütlaş Sahnesinde düzenlenen programla devam etti.
 
Vahit Sütlaş Sahnesinde ki anma programı; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ve ardından Giresun Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Hakan Demir tarafından yapılan açılış konuşmasıyla başladı.
 
Açılış konuşmasının ardından, Liseler arası “Atatürk” konulu kompozisyon yarışması ve ortaokullar arası “Atatürk” konulu şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Harun Sarıfakıoğulları tarafından verildi.
 
Giresun Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi tarafından okunan “Mustafa Kemal’in Gök Yazıları” isimli şiiriyle devam eden programda, İl Jandarma Komutanlığınca “Atatürk” konulu sunum yapılırken, Giresun Sosyal Bilimler Lisesi tarafından “Atatürk” konulu oratoryo sahnelendi.
 
10 Kasım Ulu Önder Atatürk’ü anma programları kapsamında Kapu Mahallesi, Bekirpaşa Caddesinde bulunan Can Akengin Sanat Galerisi’nde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Atatürk’le ilgili kitap ve resimlerin yer aldığı bir sergi açıldı.
Can Akengin Sanat Galerisi’ndeki Atatürk konulu kitap ve resim sergisinin açılışı 10 Kasım Cumartesi günü saat 11.30’da Vali Sarıfakıoğulları tarafından yapıldı.
 
Açılış töreninin ardından beraberindekilerle birlikte sergiyi gezen Vali Sarıfakıoğulları, sergide yer alan kitap, resim ve fotoğraflar hakkında görevlilerden bilgi aldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN