'Sahil Yaşam Alanı' Projesi

Bulancak Belediyesi tarafından sahile yapılan kapalı otoparkların üzerine yapılacak Sosyal Yaşam Alanı projesinin projelendirme hazırlıkları tamamlandı.

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

Bulancak Belediyesi tarafından sahile yapılan kapalı otoparkların üzerine yapılacak Sosyal Yaşam Alanı projesinin projelendirme hazırlıkları tamamlandı.

 

Bulancak duble sahil yolu ve şehir içi sahil yolu arasında kalan alanın batı tarafında yapımları devam eden ve şehrin otopark ihtiyacını büyük oranda karşılaması beklenen yeraltı otopark projeleri hızla devam ediyor.

Belediye Başkanı Recep Yakar; “Öğretmenevi karşısından itibaren başlanan otopark yapımları tamamlandığında oluşacak otopark alanıyla şehir rahat bir nefes alacak. Emniyet karşısında ve Pazaryeri alanlarında yaptığımız otoparklarla birlikte Bulancak’ta otopark sorununu tamamen çözmüş olacağız” dedi.

Başkan Yakar; “Yine aynı alanda otopark inşaatlarının tamamlanmasının ardından alanın üst kısmında yapılması planlanan sosyal yaşam alanları ise insanların rahat nefes alacakları ve çeşitli sosyal aktivitelerini yerine getirebilecekleri şekilde projelendirildi. Yeşil alanlar, yürüyüş ve bisiklet yolu, spor ve dinlenme alanları, havuzlar, toplu sosyal etkinliklerin yapılacağı meydan ve amfi tiyatro alanları, çocuklar için oyun alanları, umumi tuvalet ve lavabo gibi unsurların yer aldığı proje de en kısa zamanda hayata geçirilecektir. Kapalı Otopark inşaatımızın tamamlanmasının ardından çalışmalar aynı hızla başlayacaktır. İlçemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. İnsanların her türlü sosyal ve yaşamsal ihtiyaçlarının karşılandığı yeni bir Bulancak inşa ediyoruz. Bu anlamda bir sınırımız yok. Çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

Sosyal medya üzerinden paylaşılan proje görselleri, vatandaşlar tarafından büyük ilgi ve beğeni ile karşılandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN