Yedi Değirmenler Tabiat Parkı'nı Ziyaret

Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, 3 Temmuz Çarşamba günü Espiye'de bulunan Yedi Değirmenler Tabiat Parkı'nda incelemelerde bulundu.

PAYLAŞ

 Vali Serdengeçti, Yedi Değirmenler Tabiat Parkında yürüyüş yaparak doğal güzellikleri yerinde inceledi. Tabiat parkındaki tesisler ve yürüyüş parkurları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Serdengeçti, "Espiye'nin doğal güzelliklerinden biri olan Yedi Değirmenler Tabiat Parkı'nı ziyaret ettik. Parkımızın turizm potansiyelini değerlendirmek için çalışmalar yapacağız. Bölgemizin kalkınmasına katkı sağlayacak her türlü yatırıma destek olmaya hazırız. Muhteşem güzelliği, eşsiz şelaleleri, yer altı suları, flora ve fauna zenginliği ve 36 familyaya ait 102 kuş türüyle doğa ve tarih tutkunları için biçilmiş kaftan. Bu büyüleyici güzellik Espiye'ye sadece 28 km uzaklıkta" dedi.

Vali Serdengeçti'nin ziyareti sırasında Yedi Değirmenler Tabiat Parkı'nın tanıtımı ve geliştirilmesi için yapılabilecek çalışmalar ele alındı. Vali Serdengeçti tabiat parkının korunması ve turizm potansiyelinin değerlendirilmesi için gerekli adımların atılması talimatı verdi.

Vali Serdengeçti ve beraberindekiler daha sonra tabiat parkında bulunan mesire alanlarında vatandaşlarla sohbet etti. Vali Serdengeçti, vatandaşlardan gelen talep ve önerileri dinledi.

Ziyarette Vali Serdengeçti'ye Espiye Kaymakamı Taner Tengir ve diğer yetkililer eşlik etti. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN