Yazlık Sinema Günleri Başladı

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

Giresun Belediyesi tarafından yapılan kültür ve sanat etkinlikleri ile Giresun’da yaz akşamları dolu dolu geçiyor.

Kültür ve sanat etkinliklerine büyük önem veren ve her geçen gün yeni bir etkinlik ile vatandaşları buluşturan Giresun Belediyesi yaz akşamlarının daha güzel geçmesi için çalışmalarına devam ediyor. Eski zamanların unutulmazlarından olan nostaljik sinema havasında geçen programın ilk akşamı yoğun ilgi gördü.

Gedikkaya Mahallesi Botanik Park’ta düzenlenen gecede; Atıf Yılmaz tarafından yönetilen, başrollerinde Kadir İnanır ve Türkân Şoray’ın oynadığı, Türk sinemasının başyapıtlarından biri olan “Selvi Boylum Al Yazmalım” filminin gösterimi yapıldı.

Film gösterimi başlamadan önce Türk sinemasının usta oyuncularından olan ve 3 Temmuz 2000 tarihinde hayata gözlerini yuman Kemal Sunal’da ölüm yıl dönümünde hazırlanan kısa bir video gösterimi ile anıldı.

Alanı dolduran binlerce sinemaseverler gece geç saatlere kadar dolu dolu bir yaz akşamı yaşadı. Belediyemiz tarafından seyircilere çeşitli ikramlarda da bulunuldu.

Film gösterimine katılarak vatandaşlarla beraber “Selvi Boylum Al Yazmalım” filmini izleyen Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, burada yapmış olduğu açıklamasında şunları söyledi; “Şehrimizde yaz akşamları, yapmış olduğumuz etkinlikler ile daha güzel ve coşkulu geçiyor. Vatandaşlarımızın ilgi duymuş olduğu kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere büyük önem verip, yaz akşamlarının daha güzel geçirmesi için çeşitli faaliyetler yapıyoruz. Belediye olarak bu ve buna benzer etkinlikler yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN