Türkiye'de Geri Dönüşüm Konulu Seminer Yapıldı

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

Giresun Belediyesi ile Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) işbirliğinde “Türkiye’de Geri Dönüşüm” konulu seminer yapıldı.

Giresun Belediyesi Nikah Salonunda yapılan seminere Belediye Temizlik İşleri Müdürü İsmail Demir, Belediyenin Çevre Mühendisleri ile Giresun Merkezde bulunan ilk ve ortaokullardan öğretmenler katıldı.

Düzenlenen seminerde özellikle okullarda, kurumlarda ambalaj atıklarının ve diğer atıkların yerinde ayrıştırılması, öğrencilerimizin bilinçlendirilerek geri dönüşüm konusunda çok daha hassas davranmalarına vurgu yapıldı.

ÇEVKO Vakfı Eğitim Şefi Murat Anaç tarafından verilen seminerde, çevre atıklarının nasıl kullanılıp hangi aşamadan geçtiği, geri dönüşümün olmaması durumunda çevreye verdiği zararlar, ÇEVKO ve belediye işbirliğinde toplanan Giresun’da ki çevre atıkları, geri dönüşümün neler olduğu ve faydaları gibi konular katılımcıları anlatıldı.

Anaç, asıl hedeflerinin geri dönüşümün ülkede yaygınlaşması olduğunu, çöp ve atık kelimelerinin farklı anlamlara geldiğinin de altını çizdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN