Mobil Trafik Eğitim TIR'ı Giresun'da

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında gerçekleştirilen Eğitim İşbirliği Protokolü çerçevesinde,  öğrencilere yönelik uygulamalı trafik eğitimi verilen Mobil Trafik Eğitim TIR’ı 02 Aralık Pazartesi günü Giresun’a geldi.

Güvenli ve mutlu bir gelecek oluşturmak, geleceğin büyüklerini kurallara uyan bireyler olarak yetiştirmek, kazandırılan temel bilgi ve becerilerin pekiştirilmesi, trafik kültürünün yerleştirilmesi amacıyla ilkokul çağındaki çocuklara trafik eğitimi veren Mobil Eğitim TIR’ını ziyaret eden Vali Sarıfakıoğulları, görevli trafik polislerince öğrencilere verilen trafik eğitimine eşlik etti.

Verdikleri eğitimle çocuklarımızın trafik kurallarını gerçeğe yakın bir ortamda görerek ve yaşayarak öğrenmelerini sağlayan Mobil Trafik Eğitim TIR’ında görevli personele teşekkür eden Vali Sarıfakıoğulları, trafikte kural ihlali gerçekleştiren anne ve babalarını, büyüklerini uyarmaları için öğrencilere düdük hediye etti.

02-03 Aralık 2019 tarihleri arasında ilimiz Atatürk Meydanında konuşlanacak olan Mobil Trafik Eğitim TIR’ı vasıtasıyla öğrenciler, yaparak ve yaşayarak öğrenme modeli ile trafik kurallarını sadece ezberleyen değil aynı zamanda öğrenen, uygulayan ve günlük hayatlarına da aktarma olanağı bulacak. Böylelikle trafik ortamında kendi güvenliklerini sağlayabilen, aynı zamanda trafikte kural ihlali gerçekleştiren anne ve babalarını uyararak kendilerinden sonraki nesile olumlu bir trafik mirası bırakacak nesiller yetişecek.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN