Kümbet Yayla Şenliği Yapıldı

29. Uluslararası Dereli Kümbet Kültür ve Sanat Festivali yapıldı. Her yıl fındık hasadı öncesi gurbetle sılayı bir araya getiren Kümbet Yayla Şenliği renkli ve coşkulu görüntülere sahne oldu.

PAYLAŞ
KANAL28.TV - Kanal 28

29. Uluslararası Dereli Kümbet Kültür ve Sanat Festivali yapıldı. Her yıl fındık hasadı öncesi gurbetle sılayı bir araya getiren Kümbet Yayla Şenliği renkli ve coşkulu görüntülere sahne oldu. Kümbet Yaylası Aymaç Tabiat parkında buluşan Giresunlular, çalan kemençe eşliğinde horon oynadı. Şenliğe AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Vali Harun Sarıfakıoğulları ve Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu da katıldı.

Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na festivale katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi. Halk arasında Kümbet Yayla Şenliği olarak bilinen festivalin önemine vurgu yapan Giresun Belediye Başkanı Şenlikoğlu, eşsiz bucaksız doğal güzelliklere sahip olan Dereli yaylalarının bu tür etkinliklerle tüm dünyaya tanıtıldığını ifade ederek festivalin düzenlemesinde emeği bulunanları tebrik etti.

Başkan Şenlikoğlu, fındık üreticilerine Kurban Bayramı ve hasat öncesi çiftte bayram yaşatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, Giresun Milletvekillerine ve emeği geçenlere de teşekkür ederek üreticilere bereketli ve hayırlı hasatlar diledi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN